KARA Z UFG ZA BRAK WAŻNEGO OC POJAZDU (zmiana właściciela)

Stare porzekadło mówi, Polak Mądry Po Szkodzie, hm, ale czy aby na pewno? Jeśli kupiłeś pojazd i masz w nim ubezpieczenie poprzedniego właściciela czytaj uważnie. Temat kary z UFG nie jednemu spędził sen z powiek.

Kara ta wynosi dla osobówek: 5200 złotych za więcej niż 14 dni, 2600 zł za 4-14 dni i 1040 zł za opóźnienie do 3 dni. A więc wystarczy już kilka dni przeoczenia terminu końca starej umowy, by odczuć ją dotkliwie w portfelu. Dla porównania jeśli OC kosztuję nas ok 1000 zł rocznie – to dodatkowy wydatek 5 krotności tej kwoty, może naruszyć nie jeden budżet domowy.

Kilku naszych Klientów, miało taki właśnie problem, z różnych powodów zapomnieli o tym, że „kończy się im OC” w kupionym aucie i otrzymali niemiłą informację z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wpis ten powstał dla Was ku przestrodze, aby uchronić Was od tego błędu. Już teraz, weźcie ubezpieczenie swojego nowo zakupionego używanego auta, i sprawdzając jego ważność zapiszcie sobie w kalendarzu termin zakończenia. Radziłbym również ustawić powiadomienie na telefonach. Nie liczcie, że OC samo się przepisze na Was, nowych właścicieli. Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto, prawda?

Jeśli auto ZMIENIŁO właściciela, pamiętaj, ubezpieczenie NIE PRZEDŁUŻY się na kolejny rok. Musisz je zawrzeć jako nowy właściciel. Towarzystwo nie poinformuję Was o tym, że kończy się ubezpieczenie, poinformuję poprzedniego właściciela. Co gorsza, jeśli w tym czasie spowodujesz kolizje lub wypadek to niestety zapłacisz za wszystkie szkody z własnej kieszeni, co w połączeniu z karą z UFG nie jest miłą perspektywą. Kupując auto możemy wykorzystać do końca ubezpieczenie kupione przez poprzedniego właściciela lub wypowiedzieć je i zawrzeć nowe.

Automatyczne przedłużanie ubezpieczenia działa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy auto NIE ZMIENIA właściciela. Co ważne, nawet jeśli nie opłaciłeś/aś składki, a minął już 14 dniowy termin to NADAL JESTEŚ BEZPIECZNY/A, Twoje OC jest ważne. W przypadku szkody Towarzystwo poniesie odpowiedzialność na normalnych zasadach.

Jeśli chcecie sprawdzić czy można płacić mniej za to samo ubezpiecznie OC/AC zapraszamy do kontaktu, nasi Dobrzy Agenci czekają. Sprawdźmy ofertę dla Ciebie. Dla nas to kilka chwil, dla Ciebie może to być zaoszczędzone kilkaset złotych rocznie. Nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto, prawda?