6 KROKÓW PO WYPADKU KOMUNIKACYJNYM – PORADNIK MADRYPOSZKODZIE.PL

MIAŁEŚ WYPADEK? NIE PANIKUJ, AUTO TO NIE WSZYSTKO! ZADBAJ NAJPIERW O SIEBIE I PASAŻERÓW ! DOWIEDZ SIĘ CO ZROBIĆ PO WYPADKU KOMUNIKACYJNYM!

Statystyczny Kowalski po wypadku myśli sobie „cholera, czym ja jutro pojadę do pracy?!” , „jak teraz naprawić auto, po znajomości, żeby z odszkodowania mi jeszcze zostało” , „dogadać się czy dzwonić po policję?”.

Mając nawet najmniejszą wiedzę medyczną wiemy, że w momencie zagrożenia, czy stresu jakim jest wypadek, czy kolizja nasz organizm produkuje ADRENALINĘ, i to w dużych ilościach. Stąd też ludzie w takich sytuacjach „potrafią chodzić ze złamaną nogą”. Jednak droga nie tędy, jeżeli już wiesz o ADRENALINIE to logiczne, że nawet jeśli nic Cię nie boli, to mogło Ci się coś stać. I tu większość z nas popełnia błąd, często SKREŚLAJĄCY możliwość uzyskania zadośćuczynienia za szkodę osobową. Nie idą do lekarza, bagatelizują problem, a gdy pojawią się dolegliwości zaczynają szukać pomocy. Niestety jest za późno – osoby te nie zadbały należycie o swoją dokumentacje powypadkową.

MIAŁEŚ WYPADEK? NAPISZ DO NAS I DOWIEDZ SIĘ JAK UZYSKAĆ NALEŻNE ODSZKODOWANIE!

Kowalski znający www.MadryPoSzkodzie.pl myśli raczej „po pierwsze, czy nic nikomu się nie stało?!”, „okej, auto rozwalone.. stało się. Jak teraz zadbać o interes mój/moich pasażerów” , ” niby nic mi się nie stało, ale muszę się zbadać – jadę na SOR” , „auto naprawią, teraz biorę zastępcze – ubezpieczalnia sprawcy za to zapłaci”.

A WIĘC, CO ROBI PO WYPADKU POSZKODOWANY ZNAJĄCY MADRYPOSZKODZIE.PL?

1. Dzwoni na Policję, lub spisuje oświadczenie sprawcy kolizji. 

Jeżeli nastąpiły poważniejsze urazy koniecznie wzywamy Policje. Jeśli spisujesz oświadczenie sprawcy SPRAWDŹ 2 RAZY wpisywane dane sprawcy – najlepiej z Dowodu i Prawa Jazdy.

2. Robi zdjęcia uszkodzonych pojazdów i miejsca zdarzenia. 

Dlatego, że nie zawsze Policja lub Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy chcą Ci je udostępnić. To tylko kilka kliknięć telefonem.

3. Jeśli ktoś ucierpiał, dzwoni po Pogotowie Ratunkowe – UDZIELI PIERWSZEJ POMOCY Poszkodowanym. To Twój obowiązek!

4. Jedzie na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) w celu zrobienia sobie profilaktycznych badań i sprawdzenia, czy nic mi nie jest? 

Ważne, abyś zaznaczył lekarzom, że UCZESTNICZYŁEŚ W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM (lub innym) – podaj te informację, aby zadbać o właściwą dokumentację zdarzenia. Dlaczego to takie ważne? Często nawet w pozornie niegroźnie wyglądającej stłuczce dochodzi do poważnych urazów, np. naderwania kręgosłupa szyjnego, a praktycznie zawsze do jego skręcenia lub stłuczenia.

5. Zgłasza szkodę w pojeździe do Towarzystwa Ubezpieczeń (TU) sprawcy kolizji/wypadku. 

Możesz to zrobić sam, należy się jednak liczyć z zaniżeniem kosztorysu naprawy Twojego pojazdu (9/10 przypadków).  Ponieważ nie wiemy ile powinniśmy dostać, cieszymy się z tego co dają. Warto tutaj skorzystać z doradztwa specjalistów od odszkodowań. Bardzo możliwe, że za Twój naprawiony już z OC SPRAWCY, czy nawet sprzedany pojazd możemy uzyskać dla Ciebie więcej pieniędzy.

DOWIEDZ SIĘ JAK UZYSKAĆ DOPŁATĘ DO ODSZKODOWANIA ZA POJAZD Z OC SPRAWCY!

6. Korzysta z wiedzy i doświadczenia specjalistów w celu poprowadzenia SPRAWY SZKODY OSOBOWEJ z tyt. OC. Dostaje możliwie najwyższe zadośćuczynienie, zwrot kosztów leków, leczenia, dojazdów i inne odpowiednie świadczenia finansowe. To wszystko w krótkim czasie kilku miesięcy (bez długiej i kosztownej sprawy w sądzie!)

DLACZEGO CI O TYM MÓWIĘ?

Ponieważ mając tą wiedzę na wszelki wypadek, nie tylko zabezpieczasz siebie i swoich bliskich. Nie tylko będziesz wiedział co zrobić, a więc oszczędzę Ci części niemiłych wrażeń i czasu na szukanie rozwiązań. Mając tą wiedzę skorzystasz ze swoich praw, a więc uzyskasz swoje ODSZKODOWANIE.

Więcej konkretów? Bardzo proszę! W zależności od różnych czynników (m.in Twojej dokumentacji) uzyskasz KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH ZADOŚĆUCZYNIENIA za skręcony kręgosłup szyjny, czyli uraz, który powstaje przy każdym, nawet niewielkim zderzeniu pojazdów. Możliwe, że go miałeś i nawet o tym nie wiedziałeś!

ZGŁOŚ DO NAS SWOJĄ SZKODĘ I UZYSKAĆ NALEŻNE ODSZKODOWANIE!

 Jeżeli dowiedziałeś się z tego wpisu czegoś nowego, zainteresowałem Cię informacjami na temat Twoich praw lub po prostu podoba Ci się – kliknij Lubię To lub Udostępnij wpis swoim znajomym. Tak nagrodzisz naszą pracę.